2018'in 3. Sezon'u İyileştirmeler İle Geliyor

2018in-3-sezon'u-iyilestirmeler-ile-geliyor

Uzun zamandır artarak giden oyuncu şikayetlerini dikkatli bir şekilde dinleyen Heroes of the storm ekibi geçte olsa harekete geçti. Bu haber 3. sezon'un gelişini biraz uzatacak olsa da güzel gelişmeler yolda özellikle artan hero sayısı ile beraber herkesin istediği 3. ban yeni sezon ile beraber oyuna eklenecek bunun yanında ilk defa ranked moduna giren oyuncular çok yüksek ranklere yerleşmesinin engellenecek olması geç olsa da sevindirici bir haber oldu. Konu hakkında blizzard'ın yaptığı resmi açıklama ise şu şekilde;

 

Blizzard LogoBlizzard

2018'in 3. ranked sezonu ile beraber bir kaç değişiklik ve geliştirmelerler planladık. Bu değişiklikleri yapmadan önce herşeyin düzgün ve sorunsuz çalıştığını görebilmek için biraz zamana ihtiyacımız olacak.

  • Sonuç olarak 11 Haziran tarihinde başlayacak olan 3. sezon'un tarihini 9 Temmuz olarak değiştirdik.

Bu durumun özellikle sezon sonu ödüllerini almak için heyecanla bekleyenler için uygunsuz olacağını anlıyoruz ama yapacağımız değişikliklerin beklemeye değer olduğunu umut ediyoruz. Ek olarak gelecek sezonlarıda kısaltmak yerine bir ay uzatmayı planlıyoruz.

Draft Ekranında Üçüncü Ban

  • Draft ekranında her iki takım için mevcut baştaki ban fazı için 3.ban seçeneğini ekliyoruz.

Geçen ay duyurmuş olduğumuz 3. ban seçeneği için, draft'ın ortasında yapılmasını önerdik. Bir çok oyuncu ilk başta yapılmasını tercih edeceğini bildirdi. Geri dönüşlerinizi değerlendirdikten sonra, bu şekilde devam etmeye karar verdik. Herkese düşüncelerini paylaştığı için çok teşekkür ederiz. Sizin geri dönüşleriniz bu değişikliğin oluşmasında çok yardımcı oldu.

MMR ve Rank Düşüşü

  • İnaktif Diamond, Master ve Grand Master oyuncuları için MMR ve Rank düşüşünü sizlere sunuyoruz.

Diamond, Master, ve Grand Master Hero League oyuncuları sezon da yerleştikten sonra uzun bir süre oynamadıklarında Rank puanları ve MMR'ları yavaşca düşmeye başlayacak. Her Lig kendine ait inaktif kuralları ve süresine sahip. Oyuncu bir kez inaktif duruma düştüğünde her gün için küçük bir değer de puan kaybedecek taki en az bir Hero League maçı yapana kadar.

Yerleştirme Sıralaması ve Yeniden Sıralama

  • Rank moduna ilk defa giren oyuncular Gold 5'ten yüksek bir sıralamaya çıkamayacak.

Şu anda rank moduna ilk defa giren oyuncuları en yüksek Diamond 3 ligine yerleşebilmekte. Bu durum hem yeni oyuncular için hem de takım arkadaşları için bazı negatif deneyimlere dönüşebilmekte. Bu durumlar için yeni oyuncuların en yüksek çıkabileceği lig'i Gold 5 olarak değiştirdik.

  • Uzun bir aradan sonra Hero League'e geri dönen oyuncular diğer modlardaki performanslarına göre yeniden sıralamaya giremeyecek.

Daha önce bir oyuncu tüm Hero League sezonunu es geçerek diğer oyun modlarında MMR'ını arttırmaktaydı. Bunu yaparak bir sonraki sezon da daha lehine olan bir sıralama grubuna gelmekteydi. Bizce oyuncuların Quick Match yada Unranked modlarını kullanarak sıralamalarını arttırmak yerine doğal olan Hero League maçları ile ilerlemeleri kaydetmeleridir. Sonuç olarak geri dönüş yapan Hero League oyuncuları diğer modlarda gösterdikleri performansları yerine sahip oldukları en güncel Hero League datalarına göre yeniden sıralamaya girecekler.

Ranked Maç Bulma İyileştirmesi

  • Hero League'te bekleme sürelerini kısaltmak yerine maç bulma kurallarını daha kaliteli maçları eşleştirebilmesi için katılaştırıyoruz.

Şu anda, Hero League'de uzun süre maç bulma sırası bekleyen oyuncular giderek azalan maç kalitesi engelleri ile en hızlı şekilde bir oyuna girmektedir. Ne yazık ki bekleme sürelerini düşürmek maçların kalitesini olumsuz etkilemektedir. Böyle bir durum yaşandığında oyuncular kendilerininin seviyesi dışında olan takım arkadaşları ve rakipleri ile bulabilmektedir. Özellikle en yüksek seviyelerde bu durum çok bariz bir şekilde görülmektedir. Bizlere yapılan geri dönüşlerde bekleme sürelerinin kısa olması çok fazla sıkıntı yaratmaktadır. 3. Sezon başladığında Hero League kurallarını katılaştırarak daha kaliteli maç eşleşmelerine zorlayacağız. Sonuç olarak yüksek seviye de yer alan oyuncular daha uzun süre maç eşleştirmesi bekleyecekler. Bu değişen kurallar şu anda spesifik olarak Hero League için geçerli olmaktadır. Bir sonraki maç bulma iyileştirmesi için Quick Match'i ilerletmeyi planlıyoruz. Henüz bunun için duyurabileceğimiz bir gün belli değil, konu hakkında daha fazla detayı bu yazın sonuna doğru sizlerle paylaşacağız.


YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (0)