Heroes Ekibinden Açıklamalar

heroes-ekibinden-aciklamalar

Yakın zaman içinde özellikle oyuncular ile bilgilendirme de çok hata yaptıklarını kabul eden yapımcılar dün uzun bir açıklama ile oyunculara bazı konu başlıkları hakkında bilgiler verdi. Bu uzun açıklamadan önemli kısımları sizler için özet geçtik ve 13 Nisan cuma akşamı yapılacak AMA (Ask Me Anything) oyuncuların merak ettikleri herşeyi sorabilecekleri 2 saatlik bir oturum gerçekleşecek tabi bu 2 saatlik süreçte yapımcılar cevap verebilecekleri kolay soruları çekip çıkaracak olsada bir şekilde merak edilen soruların cevap bulacak olması sevindirici.

* Oyun bulma süreleri maç kalitesini belirlemekte. Maç bulucu her zaman en iyi sonuç için arama yaparken belli kriterli göz önüne almakta ve sizlere ve rakiplerinize seviye olarak eşit oyuncular bulmakta. Blizzard bulma sürelerini çok fazla düşürdüğünden maçların kalitesini etkiledi. İlerde bizi daha uzun oyun bulma süreleri beklerken daha kaliteli maçlara çıkacağız.

* MMR oyuncuların arkaplanda oynadıkları maçların sonuçlarına göre seviyelerini gösteren numerik bir değer. Bir oyuncu oyuna uzun bir ara verdikten sonra döndüğünde bazı problemlere yol açıyor. Yapımcılar uzun zaman oynamayan oyuncular için hem MMR hem de Rank'in yavaş bir şekilde düşmesi için çalışıyor.

* Performance-based matchmaking kısa sürede oyuna tekrar dahil olacak. Master ve Grandmaster oyuncuları çok az bir seviye de olduğundan bu ligler için aktif olmayacak.

*Devam eden sezon için de yeteri kadar maç oynayan oyuncular bir sonraki sezon için bir yerleştirme maçı oynayıp sezona başlayacak.

*Yeni oyuncular yerleştirme maçlarından sonra Platinum 5'ten yukarı çıkamayacak. (Eskiden Diamond 3'tü)

*3. ban draft sırasında iki takım için de eklenecek.

*Ranked modunda hero değişme özelliği öncelik listesinde düşük bir sırada yer almakta ek olarak uzayacak draft süreleri, karışıklık ve oyuncuların anlaşamama durumları bu özelliği zorlayan faktörlerin başında gelmekte. Takım alternatif yöntemler düşünmekte pozisyon değişimi gibi.

*Yeni bir kahraman oyuna geldikten sonra her iki haftada bir daha uyumlu balans yaması çıkartılacak. Bu takıma yeni gelen kahramanı öğrenilmesi ve karşısında oynanabilmesi için yeterli data toplaması adına zaman sağlayacak.

*Hero Lig datası Blizzard için kritik olduğundan yeni gelen kahramanları ranked modunda bir süre engellemek planlarda bulunmamakta. 3. ban'ın gelmesi bu soruna çözüm olacağı umut ediliyor.

*Sistemin öğrenebildiği bir raporlama sistemi geliştirilmekte.

*Hoş olmayan davranışlar gösteren oyunculara karşı cezalandırmalar tekrardan incelemeye alınacak. Blizzard bu konuda verdiği uyarıları hızlandırarak sessizleştirmeden askıya almaya hatta bir süreden sonra banlamaya kadar devam edecek.

*Başka oyuncuların oyuna katkı sağlamamasından dolayı kaybettiğiniz maçlardan daha az ranked puanı kaybedilmesini sağlayan yeni bir özellik oyuna eklenecek.

 

Bizim saatimiz ile 20:00'da Reddit üzerinden başlayacak AMA etkinliğine katılacak ekip üyeleri

Alan Dabiri (Oyun Direktörü)

Travis McGeathy (Oyun Dizayn Lideri)

Matt Cooper (İçerik Lideri)

Joe Piepiora (Sistem Dizayn Lideri)

 
YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (0)