SON AMA ETKİNLİĞİNDEN NOTLAR

son-ama-etkinliginden-notlar

Geçtiğimiz Mart ve Nisan aylarında Hots'un Geliştirici Ekibi Reddit üzerinden Soru-Cevap etkinliği düzenlemişti.. 9 Mayıs'ta ise bu etkinliklerin sonuncusu olan 'Hero Design' konu başlıklı AMA (Ask Me Anything) etkinliği yapıldı. Yüzlerce soru geldi oyunculardan. Kayda değer ve oyunun önümüzdeki günler ve aylarına ışık tutacak cevaplardan kısa bir derleme paylaşalım dedik.


*Mesela bir kullanıcının 14 Aralık'taki Heroes of the Storm'un espor organizasyonu olan HGC kapatılma duyurusundan önce şu an itibariyle ortaya çıkmamış ama 14 Aralık'taki duyurudan önce dizayn edilmeye başlanmış ve şu an oluşturulma süreçleri devam eden kahraman var mı? şeklindeki sorusuna 9 Geliştirici hep bir ağızdan 'Evet!' şeklinde cevapladı. Acaba yıllarca en çok beklenilen kahramanlardan olan Deathwing bunlardan biri olacak mı ileride öğreneceğiz belki de :)

*Abathur, Murky, ChoGall gibi kendine özgü mekaniklere sahip kahramanların yenilerinin geleceği söylendi.

*D.va'nın talentlerinde düzenlemeye gidileceği söylendi. Yani Rework diyebiliriz.

*En çok istenen Rework'lerden Chen'in Rework'ü üzerinde çalışıldığını ve gayet iyi durumda olduğunu belirttiler. Yakında oyuncuların kullanımına açılabileceğini eklediler.

*Blizzcon fuarında Hots'un espor turnuvası gibi bir organizasyonu olacak mı şeklinde soruya ise böyle bir planları olmadığını belirttiler.

*Geliştiricilerin şu an odak noktası olan şeyler: Yeni Kahraman, Reworkler, Kostümler olarak vurgulandı.

*Hots oyuncularının bir başka büyük isteği olan LoL'deki ARAM gibi bir oyun modunun sabit hale getirilmesine karşı geliştiriciler bir süre daha mevcut karışık rotasyon sisteminin süreceğini ama ileride bu konuda yeni bir ekleme yapılacağını söylediler.

*Uzun süredir Harita Rotasyonun'da olmayan Haunted Mines haritasını geri getirme gibi bir plan yokmuş.

*Yeni harita ekleme planı yok. Mevcut haritalar Dragon Shire örneğinde olduğu gibi görsel olarak elden geçirilecek. Veya çeşitli dengelemeler yapılmaya devam edilecek.


Etiketler: AMA


YORUM YAZ

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekli.YORUMLAR (1)

badspex 14.06.2019

e-spor olmalı bence